«Дія.Цифрова освіта»

2021-04-12

/Files/images/01042016/IMG_20210412_101250.jpg

Цього року стартував проєкт «Дія.Цифрова освіта», який дає можливість навчатись цифровим навичкам в онлайн та оффлайн форматі. В рамках проекту «Дія.Цифрова освіта» Міністерство цифрової трансформації України спільно з партнерами допомагає регіональним та сільським бібліотекам із технічним обладнанням, зокрема, забезпеченням комп’ютерною технікою.

"Ми розглядаємо бібліотеки як драйвери цифрової освіти в регіонах. Тому нам дуже приємно їх підтримувати та допомагати. Це спільна робота над масштабною програмою цифрової грамотності населення, кінцева мета якої — навчити 6 млн українців цифрової грамотності».

Міністерство цифрової трансформації завдяки проєкту "Дія.Цифрова освіта" у співпраці з Офісом Президента України отримали можливість комп’ютеризувати міста та села і передати за сприяння Української бібліотечної асоціації 5000 одиниць комп‘ютерної техніки українським бібліотекам. Варто зазначити, що на реалізацію проєкту не витрачатимуться кошти державного бюджету.

Сільські бібліотеки Вінниччини отримали 300 комп’ютерів, які будуть використовувати як для суто бібліотечної роботи, так і для доступу користувачів до мережі “Інтернет”.

У Вінницькій облдержадміністрації повідомили, що техніку передали у рамках проєкту Міністерства цифрової трансформації України “Дія. Цифрова освіта”. Однак кошти на це з державного бюджету не витрачали: комп’ютерну техніку передав “Favorit Foundation” – корпоративний благодійний фонд міжнародної компанії “Favbet”, який було засновано у 2020 році.

Повідомляється, що за умовами проєкту 150 сільських бібліотек із 52 територіальних громад Вінниччини отримають по 2 комплекти комп’ютерної техніки та один комп’ютерний стіл.

В ОДА повідомили, що загалом у Вінницькій області функціонує 915 бібліотек, з них 816 – у сільській місцевості. Наразі комп’ютеризовано понад 50% бібліотек області, серед сільських бібліотек – 39%.

Адже це осередки інтелектуального та культурного життя, дозвілля й розвитку наших дітей. І дуже тішить, що сьогодні, завдяки проєкту «Дія. Цифрова освіта» і сільські бібліотеки мають можливість стати платформою для якісної цифрової освіти»

Реалізація проекту на Вінниччині стала можлива завдяки підтримці та сприянню голови Вінницької обласної державної адміністрації Сергія Борзова.

В межах проекту «Дія.Цифрова освіта» бібліотеки Калинівської громади забезпечили комп’ютерами.

Комп’ютеризація сільських бібліотек дає поштовх для розвитку громад та стане початком великих змін для кожної з цих бібліотек. Це спонукатиме і бібліотекарів, і місцеву владу розвивати свої бібліотеки та спроможності своїх громад.

Перелік бібліотек, які отримають комп’ютери, доступний на вебсайті Міністерства цифрової трансформації України за посиланням: https://bit.ly/libraries_digitalization

/Files/images/01042016/IMG_20210412_101246.jpg

Дякуємо!!!