"В саду, на городі, пасіці..."

2021-04-10

/Files/images/01042016/received_926761561436580.jpeg

У саду, на пасіці, городі... Прекрасні садово-городні ділянки навесні у буйному цвітінні, а ще кращі влітку і восени, коли достигають плоди. А коли читаєш роман французської письменниці Жорж Санд "Консуело", мимоволі захоплюєшся одним із зачаровуючих описів природи ,а саме-чарівною райською красою садово-городньої ділянки, від якої у захваті була головна героїня Консуело. А також хочеться згадати ще чудові описи природи у романі Віктора Вакуленка "Шукаючи цвіту папороті", де, під час читання,попадаєш у царину квітучого раю медоносних бджіл, "... Цілуються бджоли з квітами. Бджоли збирають мед..." Так, дійсно, медоносна бджілка на квіточці-це своєрідний символ природньої гармонії,а краса доглянутої природи підносить духовний світ людини і дає почути "якийсь зв'язок між своїм життям і життям усього навколишнього". Ми живемо у стрімкому ХІ столітті.Шалений темп життя, постійна перенапруга, стреси... Голова круговерть іде. В таких умовах навіть мимохіть одна мить спілкування з живою природою,може стати спасаючою віддушиною, а не велика садово-городня ділянка з пасікою може стати прекрасним квітучо-плодо вим та смачним, цілительським, медоносним живильним оазисом серед безжалісної пустині. Та у багатьох людей постає питання: "Чи завжди це можливо зробити все? -Так, це дійсно можливо. Але, тут виникає одне маленьке "але", тому що дерева, і рослини садово-городньої ділянки та бджоли це живі істоти, які потребують турботи і догляду. А догляд потребує того самого часу, якого так катастрофічно не вистачає. Часом почитаєш детальні рекомендації як правильно вирощувати садово-городні культури на присадибній ділянці та доглядати за бджола ми і думаєш, як це все запам'ятати, і коли це все встигнути чи варто цим займатись? Варто. Якщо підійти до справи з розумінням і бажанням, ви можете отримати і прекрасний сад, город з багатими смачними плодами, і пасіку з медом та все, що хочете при мінімальних затратах часу і зусиль. Для цього потрібно просто чітко усвідомити, що таке догляд за бджолами, пасікою та садово-городніми культурами і в якій кількості вам їх потрібно та в якій кількості ви їх можете обробити. А також мати бажання створити "прекрасне і корисне", а саме райський куточок на садово-городній ділянці. А помічниками вам у цьому можуть стати книги, представлені на перегляді літератури "В саду, на пасіці, городі... " у відділі абонементу Публічної бібліотеки Калинівської міської ради. Запрошуємо всіх бажаючих до літературної скарбнички садово-городніх, присадибних порад. Бажаємо вам приємного і корисного читання!

/Files/images/01042016/received_926761561436580.jpeg