Зустріч-презентація з шанувальниками С. Руданського

2020-09-11

/Files/images/0405/IMG_20200911_153817.jpg

/Files/images/0405/IMG_20200911_151816.jpg

Зустріч-презентація з шанувальниками С. Руданського: про цікаві сторінки історії рідного краю

Література яка хоч трішки торкається сторінок рідного краю завжди цікавить багатьох любителів нашої чудової подільської землі. Адже тільки у рідній оселі ми промовляємо часто ще п’ючи материнське молоко, перше слово мама, тут проходить світ нашого дитинства та юності. А потім починаємо розлітатись, як пташки з свого рідного гніздечка хто куди, щоб далі творити свій життєвий шлях. Хтось летить у далекі світи, а хтось будує своє життя у своєму рідному краї. Але подорожуючи стежками рідної землі завжди з любов’ю щимить серце. «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» - співається у пісні на слова В. Симоненка. Так, дійсно, рідна мати і рідна Батьківщина є святинями у житті людини, любов до яких проноситься через усе життя. І ось з такою любов’ю до рідного краю та видатного нашого поета, гумориста і земляка Степана Руданського 11.09.2020 року завітали до Калинівської центральної районної бібліотеки чудові гості з презентаціями ряду книг. Борис Миколайович Пентюк кандидат богословських та технічних наук, один з нащадків родини С. Руданського, автор плідної дослідницької письменницької праці, виданої у своїй книзі «Павлівка. Витоки духовності, в якій розглянуто церковну історію подільського села, розбудову храмів у різні часи, служіння священослужителів, висвітлено окремі долі, духовного становлення павлівчан. Подано сімейні та архівні документи, роздуми православних вірян. Книга розрахована на читачів, які цікавляться історією, краєзнавством Поділля та бажають укріпитися в духовному житті. А також Борис Пентюк є автором книги про церковну історію села Павлівки «З вірою в майбутнє».

А разом з Борисом Миколайовичем завітав до бібліотеки кримський прозаїк, поет, та краєзнавець і голова гумористичного об’єднання «Усмішка Пегаса», яке займається одночасно популяризацією творів Степана Руданського, Анатолій Потієнко. Адже життєве коріння Степана Руданського починається на подільській землі у селі Хомутинцях, а потім доля напророкувала йому далекий не простий життєвий шлях, який закінчується на кримській землі. Ось так поєднала зустріч шанувальників та земляків Степана Руданського. Анатолій Потієнко презентував серію книг: «Степан Руданський у нових перекладах та ілюстраціях». До даної серії входять твори, саме пісні, гумор та сатира Степана Руданського українською, кримсько-татарською, російською, турецькою, польською та німецькими мовами.

А також Анатолій Потієнко презентував збірник творів членів творчо-гумористичного об’єднання «Усмішка Пегаса» - «Усміхаємося разом із Пегасом», присвячений пам’яті Степана Руданського. І на закінчення зустрічі Анатолій Потієнко презентував також збірку своїх творів «Зациклені рими та безримні зациклені бабусині перли», у якому автор в римованій формі відобразив своє відношення до багатьох сторін нашого життя, використовуючи для цього різні поетичні жанри: від філософської лірики – до доброго гумору та гострої сатири. У збірник увійшли також міні-нариси про маму автора, об’єднані циклом «Перли бабусі Марусі». Гості бібліотеки ознайомилися з літературою районної бібліотеки про Степана Руданського та його творами.

Зустріч пройшла у дружній та теплій атмосфері. Гості зустрічі подарували бібліотеці презентовані книги за що працівники бібліотеки були дуже вдячні.

/Files/images/0405/IMG_20200911_152729.jpg

/Files/images/0405/IMG_20200911_153817.jpg

/Files/images/0405/IMG_20200911_153033.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 60

Коментарi