22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

2020-06-22

/Files/images/1_chervnya/1836009-22-chervnya--den-skorboti-i-vshanuvannya-pamyati-zhertv-viyni-v-ukrayini.jpeg

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни−день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок цієї війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом, безповоротні втрати України склали 8-10 млн. осіб.

У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти –сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років. Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані у цій страшній війні.

/Files/images/1_chervnya/IMG_20180209_104515.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 67

Коментарi