У тім краю, де серця рідна пристань

2018-09-28

/Files/images/0704/IMG_4211.JPG

У тім краю, де серця рідна пристань

/виїзний семінар, присвячений до Всеукраїнського дня бібліотек, Дня туризму та 95-ої річниці з дня утворення Калинівського району/

Для бібліотекарів та читачів Калинівського району 28.09.2018р. було організовано виїзний семінар «У тім краю, де серця рідна пристань», присвячений до Всеукраїнського дня бібліотек, Дня туризму та 95-ої річниці з дня утворення Калинівського району.

Під час семінару було проведено виїзний день інформації «Подорожуй і пізнавай цей неповторний рідний край».

Учасники семінару відвідали ряд пізнавальних: історичних, екологічних, відпочинкових об’єктів, з метою розширення різностороннього кругозору про рідний край та виховання любові до малої батьківщини. А також з метою дослідження та популяризації об’єктів базового потенціалу для сприяння розвитку місцевого зеленого туризму.

Отже, спочатку учасники семінару відвідали у с. Павлівка приватний «Музей родинної оселі» Бориса Миколайовича Пентюка, де ознайомились з сторінками його родинної історії і цікавими фактами з історії с. Павлівка, а також старовинним народним побутом, фотографіями, книгами та чарівною природою оселі з плаваючими на воді рожево-білими красунями ліліями. Після чого учасники семінару від усієї душі щиро подякували засновнику музею Б.М. Пентюку за цікаву розповідь і велику працю у створенні музею та побажали йому успіхів у його творчій праці.

Потім учасники семінару завітали до с. Гущинці, де відвідали цілий ряд об’єктів. Проїжджаючи селом вони спочатку оглядово ознайомились з зовнішнім виглядом старовинних будівель: млина і церкви. А першим об’єктом, до якого завітали учасники семінару була Гущинецька сільська бібліотека, де вони оглядово ознайомились з робою бібліотеки, книжковим фондом, народознавчим куточком, краєзнавчою роботою і літературою та виставками. Потім директор Калинівської ЦРБ Лівандовська Л.П. вручила грамоту бібліотекарю Кулик Н.П. від обласного управлінні культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації та від обласної профспілки працівників культури за високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток бібліотечної справи на Вінниччині та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

Після чого бібліотекар Гущинецької сільської бібліотеки Кулик Н.П. подякувала Лівандовській Л.П. за вручену їй грамоту і надала слово старості с. Гущинці Довгалюку Михайлу Петровичу, який розповів про роботу в с. Гущинці та Кам’яногірка, яка проводиться в умовах ОТГ, завдячуючи пріоритетам фінансування на сьогоднішній день та дав відповіді на ряд запитань заданих йому учасниками семінару, після чого вони йому подякували.

Потім учасники семінару завітали до Гущинецької ЗОШ, де відвідали прекрасну шкільну дендрологічну зону, одну з найкращих у районі. Вчитель хімії та біології Мргун Н.М. розповіла про історію створення цієї зони та рослин, що там ростуть. Учасники семінару подякували Надії Михайлівні за цікаву розповідь і побачену красу природи, створену вчителями та учнями біля школи.

Слідуючий об’єкт, який відвідали учасники семінару, був шкільний музей історії с. Гущинці «З глибини віків». Вчитель історії за фахом та засновник музею і екскурсовод Зелена Євгенія Павлівна розповіла про цікаву історію села Гущинці. А також учасники семінару познайомились з досить великою кількістю зібраного Євгенією Павлівною матеріалу: архівними дослідженнями, листами, фотографіями, старовинними речами народного побуту та іншими різноманітними матеріалами, який мають досить вагому цінність для музею історії села та його відвідувачів. Після екскурсії у шкільному музеї історії села Євгенія Павлівна разом з учасниками семінару, завітали на територію Гущинецького ВПТУ, де їх зустрів викладач навчального закладу Хом’як В.Д. Зустрівши учасників семінару на території училища, Василь Дмитрович разом із Євгенією Павлівною, за бажанням гостів, розповіли про історію та сучасний стан архітектурно-історичної пам’ятки – маєтка останньої графині Любов Абомелік. Учасники семінару подякували їм за цікаву розповідь.

Але на превеликий жаль цей об’єкт знаходиться у жахливому стані, поступово розвалюючись і перспективи ремонту чи реставрації на сьогоднішній день не планується поки що, як у найближчому так і майбутньому часі. Дуже прикро, що не всі і не кругом, і не завжди уміють шанувати і зберігати архітектурно-історичні пам’ятки, які є духовною та історичною спадщиною нашого народу. Адже варто згадати вислів «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього». Отож, варто задуматись чого ми варті, якщо доводимо до такого стану історичні об’єкти. І хотілося б надіятись, що в умовах ОТГ, звернуть увагу і на це болюче питання, і знайдуть позитивні шляхи його вирішення.

Потім викладач Гущинецького ВПТУ Хом’як В.Д. розповів про роботу їх навчального закладу, перспективи студентів, навів ряд прикладів випускників, які добилися досить значних і вагомих успіхів у житті, а також розповів цікаві та захоплюючі факти з життя училища, якими варто пишатися.

На закінчення учасники семінару ознайомилися оглядово з бібліотекою училища, її книжковим фондом, народознавчим куточком та Інтернетом. Після чого учасники семінару подякували викладачу Гущинецького ВПТУ Хом’яку В.Д. та бібліотекарю училища Богомолюк О.П. за цікаву інформацію, яка була надана під час їх розповідей.

А повертаючись до міста Калинівки, учасники семінару завітали на невеличкий обід та святковий відпочинок за чашкою кави та чаю до гостинно-ресторанного комплексу «Білий камінь», який зацікавив учасників семінару своїми овіяними історичними легендами та переказами, своєю природою та архітектурою, привітним прийомом гостей і досить приємним обслуговуючим персоналом та смачною кухнею.

Це був останній пізнавально-відпочинковий об’єкт виїзного дня інформації «Подорожуй і пізнавай цей неповторний рідний край» виїзного семінару «У тім краю, де серця рідна пристань», присвяченого до Всеукраїнського дня бібліотек, Дня туризму та 95-ої річниці з дня утворення Калинівського району.

Отож, протягом дня учасники семінару отримали досить цікаву пізнавальну різносторонню інформацію, яка дала змогу розшити їх кругозір про життя рідного краю та цікаво організувати відпочинок, впроваджуючи форму роботи відповідного пізнавально-інтелектуального та туристично-відпочинкового рівнів.

/Files/images/0704/IMG_4357.JPG

/Files/images/0704/IMG_4353.JPG

/Files/images/0704/IMG_4350.JPG

/Files/images/0704/IMG_4348.JPG

/Files/images/0704/IMG_4328.JPG

/Files/images/0704/IMG_4326.JPG

/Files/images/0704/IMG_4325.JPG

/Files/images/0704/IMG_4323.JPG

/Files/images/0704/IMG_4317.JPG

/Files/images/0704/IMG_4314.JPG

/Files/images/0704/IMG_4306.JPG

/Files/images/0704/IMG_4289.JPG

/Files/images/0704/IMG_4304.JPG

/Files/images/0704/IMG_4286.JPG

/Files/images/0704/IMG_4275.JPG

/Files/images/0704/IMG_4255.JPG

/Files/images/0704/IMG_4249.JPG

/Files/images/0704/IMG_4245.JPG

/Files/images/0704/IMG_4229.JPG

/Files/images/0704/IMG_4222.JPG

/Files/images/0704/IMG_4221.JPG

/Files/images/0704/IMG_4211.JPG

/Files/images/0704/IMG_4200.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 434

Коментарi