Екскурсія «Живий зв'язок віків»

2018-05-29

«Живий зв'язок віків»

/Пізнавально-відпочинкова

екскурсія-подорож

по цікавих сторінках

села Іванова/

29.05.2018р.

У 2018р. минув 95-й ювілей з дня утворення Калинівського району. Історія рідного подільського краю Калинівщини з давніх-давен до сьогодення є досить цікавою. Дійсно, наш Калинівський край багатий і цікавий своєю історією та історичною спадщиною, майстрами та талановитими людьми, скарбами природи і її мальовничими куточками та багато іншим. Хоча з 2015р. почалася поступова реорганізація Калинівського району, але сторінки району історії Калинівщини залишаться назавжди, як і у пам’яті місцевого населення, так і у пам’яті усього людства.

Отож, на Калинівщині з метою виховання інтересу, любові і поваги до рідного краю та покращення добробуту життя його людей, а також охорони його навколишнього середовища, проводяться різноманітні заходи. Так, наприклад, 29.05.2018р. було проведено один із цікавих заходів для любителів рідного краю, студентів «Університету третього віку» Калинівського територіального центру, частина яка з них є одночасно читачами абонементу Калинівської центральної районної бібліотеки. Отже, спочатку вони виявили бажання ознайомитись більш ширше з цікавими сторінками рідного краю, а потім завідуюча відділення денного перебування і керівник «Університету третього віку» Калинівського територіального центру Шелест О.Я. та бібліотекар абонементу Калинівської центральної районної бібліотеки Інгульська О.І., враховуючи бажання даної групи, спільно співпрацюючи, організували для них пізнавально-відпочинкову екскурсію-подорож по цікавих сторінках села Іванова «Живий зв'язок віків». А прекрасний гід, любитель-краєзнавець та бібліотекар Іванівської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернат Бадрак Л.С. під час екскурсії-подорожі розповіла досить цікаву пізнавальну інформацію по історичних місцях та інтелектуально-відпочинкових місцях чарівної природи с. Іванова.

Учасники екскурсії відвідали колишній маєток Холоневських, у якому в даний час знаходиться Іванівська школа-інтернат, ознайомившись з його історією та архітектурною спадщиною.

А також учасники екскурсії завітали до бібліотеки школи-інтернату та до сільської бібліотеки, де бібліотекарі Бадрак Л.С. та Прилипко О.В. познайомили їх більше з досить різноманітними матеріалами про історію та архітектурну спадщину села, талановитих людей та майстрів села, а також з народними побутом села.

Далі, під час подорожі учасники екскурсії ознайомились з старовинною будівлею костьолу непорочної діви Марії і монастирем бернардинів, їх історією та архітектурою.

Вразили учасників екскурсії трагічні сторінки історії малого Бабиного яру села Іванова.

Проїжджаючи дорогою села до слідуючого об’єкту учасники екскурсії побачили будівництво нової спортивної площадки у селі.

А останнім об’єктом туристичного маршруту була цілюща криниця на фоні панорами чудового весняного краєвиду з річкою Сниводою у широкому ярі, опоясаний в далечині на протилежному боці, високо у горі лісом. Чудовий мальовничий куточок природи заполонив душу учасників екскурсії своєю чарівною красою природи та смачною цілющої водою.

Отож, подорожуючи шляхом минулих епох від стародавньої давнини до сьогодення села Іванова учасники екскурсії отримали велику кількість цікавої різноманітної інформації, познайомились з пам’ятками історичної архітектурної спадщини та народним побутом, торкнулись біографічних сторінок життя талановитих людей села та помилувались чарівними куточками природи.

На закінчення учасники екскурсії набрали у посуд води з цілющої криниці та перепочили трішки перед дорогою додому, після чого подякували гіду Бадрак Л.С. та організаторам екскурсії Шелест О.Я. та Інгульській О.І. за проведену чудову екскурсію, від якої вони отримали багато прекрасних та приємних вражень, які на довго заполонили їх душу, залишаючись назавжди у їхніх спогадах.

/Files/images/0405/IMG_7519 1.JPG/Files/images/0405/IMG_7460.JPG

/Files/images/0405/IMG_7486-K400 — копия.jpg

/Files/images/0405/IMG_7537 — копия.JPG/Files/images/0405/IMG_7555.JPG

/Files/images/0405/IMG_7458.JPG/Files/images/0405/IMG_7499 — копия.JPG/Files/images/0405/IMG_7481 — копия.JPG/Files/images/0405/IMG_7457.JPG