• Ви знаходитесь тут:

• Новини бібліотеки

29 березня "Вечір українського романсу провели бібліотекарі читального залу Калинівської ЦРБ

2017-03-30

/Files/images/romans/IMG_3075.JPG

Вечір українського романсу

Берег любові в далекім тумані,

І допливеш, коли тільки удвох,

І допливеш, коли спільне бажання…

Берег любові і хвилі тривог.

За вікном прекрасна пора року - весна, яка своєю красою причарувала не одну людську душу. Не змогли і ми оминути тему мелодії весни. В Калинівській центральній бібліотеці у колі любителів романсу зібралися близькі за духом і настроєм люди аби поринути в мелодійний чуттєвий світ Романсу. Ось як тепло, як несподівано сказала про романс Ліна Костенко. І справді, коли поруч звучить романс, хочеться вірити, що любимо ми і люблять нас. Романс повертає на стежки щасливого чи втраченого кохання, нагадуючи, що є такі цінності, якими не можна нехтувати. Романсу довіряли свої найпотаємніші думки в усі часи. Саме романс доніс до наших днів щиру любов Євгена Гребінки, палке кохання Івана Франка, тривогу й сум Олександра Олеся. Про історію і сьогодення романсу розповідали ведучі вечора Інна Анатолівна (працівник читального залу) і Олена Володимирівна (працівник відділу абонементу). Мабуть більше за все романс хвилює душу, коли звучить тут і зараз у живому виконанні. Тоді відчувається незримий, але тісний зв’язок виконавця та слухачів. Такі знайомі, але неповторні українські романси - «Листопад», «Навіщо ти приходиш у мої сни», «Черемшина», «Чорнобривці», співали – солісти будинку культури Оксана Патрак, Ольга Чечель; «Ой ти дівчино з горіха зерня» - Дмитро Кошельнік, «Ніч яка місячна» - Віктор Кулаков. Вірш «Доля» Ліни Костенко подарувала присутнім молода талановита виконавиця Марина Оцевич. Ще раз нагадала, що романс був, є і залишається в теперішньому часі солістка гурту ,,Кумасеньки" Наталя Рижук, яка виконала власний романс «Тільки любов».

Бібліотекар з питань інформатизації Катя Балко створила презентацію, присвячену романсу, відеоролик з краєвидами поєднання минулого і сьогодення. Ось таким був вечір романсу, який дав змогу доторкнутися до краси в музиці і в почуттях. І хочеться вірити, що після цієї зустрічі ми стали добрішими, розкрили Зір Душі і відчули красу навколишнього світу і людей, які нас оточують.

/Files/images/romans/IMG_20170329_111255.jpg

/Files/images/romans/IMG_20170329_111329.jpg