20.01.2013 року відбулося свято сатири та гумору ім. С.В. Руданського в Калинівці

2013-01-20

Свято сатири та гумору ім. С.В. Руданського в Калинівці

Це веселе свято, за традицією, було дводенним - спочатку ша­нувальників творчості Степана Руданського вітало його рідне село Хомутинці, де славетний поет народився у 1834 році за день до Різдва, а наступного дня дійство вирувало в Калинівці на центральній площі міста. Гостей вабила гумором та піснею сцена просто неба, виставкові різдвяні світлиці територіальних громад району, експозиції виробів народ­них майстрів, виставка птахів, кролів та іншої живності, а ще - традиційні частування від по­дільських господинь і шашлики та куліш від вправних господарів-чоловіків.

Калинівчан та гостей з усієї України зі святом гумору віта­ли голова облдержадміністрації Іван Мовчан, народний депутат Микола Катеринчук, заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, начальник обласного управління культури й туризму Марія Скрипник, директор обласного центру народ­ної творчості Тетяна Цвігун, голова Калинівської райдержадміністрації Василь Поліщук та голова Калинівської райради Юрій Браніцький, міський голова Калинівки Анатолій Шамалюк, начальник райвідділу культури Андрій Грибовченко.

Про вшанування у світі пам'яті про нашого земляка Степана Руданського - гумориста, лірика і лікаря - розповів його правнучатий племінник Олексій Боржковський, який щороку приїз­дить на свято з Житомира.

Серед найпочесніших гостей була також цьогорічна лауреат­ка Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського - тележурналіст і режисер обласної держтелерадіокомпанії «Вінтера», заслужений журналіст України Ганна Секрет. Як уже повідомляла «Вінниччина», цю престижну лі­тературну відзнаку Ганна Васи­лівна одноголосним рішенням журі отримала за книгу «Правилівські придибенції» та за пропаганду творчості Степана Руданського.

Не пустували без відвіду­вачів й ряди, де розмістилася виставка тварини та птахів. У нинішньому році їх показали не лише місцеві любителі тварин з Дружелюбівки, Павлівки, Нової Греблі, Заливанщини, Чернятина, Голубіївки, а й з Вінниці, Гнівані, Хмільника, Липовця, Житомира.

У містечку майстрів, що організувала Калинівська центральна районна бібліотека, свої роботи представили відомі калинівчанам вишивальниці Наталя Явна з Кали­нівки, Валентина Древенчук з Калинівки, Світлана Кухарчук з Байківки, флорист Наталя Чайка з Іванова, художник Олена Новченкова з Калинівки та майстри з лозоплетіння

Віктор Михальчук з Хомутинець, Володимир та Наталя Ігушеві з Гущинець, гончар Володимир Дишкант з Гущинець та майстриня Тетяна Кульчицька з Калинівки, яка виготовляє жіночі прикраси, заслужений майстер художньої творчості гончар з Вінниці Людмила Філінська.

Вперше свої картини представив на святі Сергій Скок з Райок.

А кілька веселих відчайдухів, попри зимову погоду, розляглись «по-пляжному», щоб зручніше було лізти на стовпа, змагаючись за прикріп­лені на його вершечку призи. Цей конкурс теж давно став тра­дицією калинівського свята гумору.