День Св.Валентина (відділ абонементу)

2016-02-12

/Files/images/15022016/IMG_1719.jpg

Що ми знаємо про Святого Валентина

Час життя Валентина співпав з часом правління римського імператора Клавдія II, який шанував військову доблесть римських легіонів і займався гонінням християн. Для збереження військового духу імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися, бо одружений надто багато часу проводить в сім'ї і зайнятий думками не про військову доблесть.

Не страшившись імператорського гніву, християнський священик Валентин продовжував таємно вінчати воїнів з їх коханими. Згідно з легендою, його заступництво закоханим тягнулося ще далі - він мирив ті, що посварилися, дарував закоханим парам квіти. Зберегти усе це таємно не було ніякої можливості, і Валентин був узятий під варту, а незабаром був підписаний указ про його страту.

А ще було відомо, що в нього закохалася сліпа дочка тюремника. Валентин в ніч перед стратою (13 лютого) прислав їй зворушливий лист, підписавшись "твій Валентин"

І це стало традицією дарувати "валентинки" - освідчення в коханні, написані на маленьких листівках.

Про "валентинки"

Створення першої валентинки приписується Чарльзу, Герцогові Орлеанському (1415 рік), що сидів в цей час у в'язниці, в поодинокій камері, і вирішив боротися з нудьгою шляхом писання любовнихпослань власній дружині. Проте найбільшого розквіту валентинки досягли до вісімнадцятого століття. Тепер під "валентинкою" розуміються вітальні листівки у вигляді сердечок, так звані "валентинки", з найкращими побажаннями, освідченнями в коханні, пропозиціями руки і серця або просто жартами, які не підписують, і одержуючий повинен сам здогадатися, від кого вони.

Ворожіння на День Святого Валентина

В ніч з 13 на 14 лютого треба вмиватися холодною водою, розчесати волосся і, засинаючи, вимовити заклинання: "В день святого Валентина чекаю другу половину"! Також можна загадати романтичне бажання, поклавши під подушку валентинку, а уранці подарувати її коханому або коханій.

/Files/images/15022016/IMG_1720.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi